SRR0906-682YL
- 型號描述:
6.8 mH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 90 mA 24Ohm Max 8-SMD, Gull Wing
FIXED IND 6.8MH 90MA 24 OHM SMD
- 型號:
- SRR0906-682YL
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±15%
- Package / Case
- 8-SMD, Gull Wing
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 24Ohm Max
- Q @ Freq
- 100 @ 252kHz
- Frequency - Self Resonant
- 900kHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 100mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.248" (6.30mm)
- Inductance
- 6.8 mH
- Current Rating (Amps)
- 90 mA