SRR0906-681YL
- 型號描述:
680 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 3.2Ohm Max 8-SMD, Gull Wing
FIXED IND 680UH 250MA 3.2OHM SMD
- 型號:
- SRR0906-681YL
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±15%
- Package / Case
- 8-SMD, Gull Wing
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 3.2Ohm Max
- Q @ Freq
- 60 @ 796kHz
- Frequency - Self Resonant
- 2.7MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 330mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.248" (6.30mm)
- Inductance
- 680 µH
- Current Rating (Amps)
- 250 mA