首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRR0906-680ML
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR0906-680ML
型號描述:
68 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 350mOhm Max 8-SMD, Gull Wing
FIXED IND 68UH 850MA 350 MOHM
型號:
SRR0906-680ML
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1200 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
8-SMD, Gull Wing
Size / Dimension
0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Q @ Freq
40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
9MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)
Inductance
68 µH
Current Rating (Amps)
850 mA