PTVS3-015C-TH
- 型號描述:
28V (Typ) Clamp 3000A (3kA) (8/20μs) Ipp Tvs Diode Through Hole Axial
TVS DIODE 15VWM 28VC AXIAL
- 型號:
- PTVS3-015C-TH
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 28V (Typ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 3000A (3kA) (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 7500pF @ 10kHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)