PTVS1-240C-M
- 型號描述:
295V (Typ) Clamp 100A Ipp Tvs Diode Surface Mount
TVS DIODE 240VWM 295VC
- 型號:
- PTVS1-240C-M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD, Flat Leads
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 950pF @ 10kHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 100A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 240V
- Supplier Device Package
- Bidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 266V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 295V (Typ)