首頁 > Bourns Inc.代理商 > PTV09A-4015F-B503
影像僅供參考,以產品規格為準
PTV09A-4015F-B503
型號描述:
50k Ohm 1 Gang Linear Through Hole, Snap In Potentiometer 1 Turns Carbon 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
型號:
PTV09A-4015F-B503
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
50k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
280°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)