首頁 > BOURNS代理商 > SRR4828A-101M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR4828A-101M
型號描述:
100 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 600mOhm Max Nonstandard
型號:
SRR4828A-101M
品牌:
BOURNS
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
700 mA
Current - Saturation (Isat)
330mA
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
8.5MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)