首頁 > Apem代理商 > PT65701L254
影像僅供參考,以產品規格為準
PT65701L254
型號描述:
編碼旋轉開關 10POS 0.15A 24VDC
型號:
PT65701L254
品牌:
Apem
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
BCD
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
150mA
Voltage Rating
24VDC
Actuator Type
Rotary for Tool
Actuator Level
Flush, Recessed
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Gold
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Termination Style
PC Pin
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Sealed - Flux Protection
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C