首頁 > Apem代理商 > PT65303L254
影像僅供參考,以產品規格為準
PT65303L254
型號描述:
編碼旋轉開關 16POS 0.15A 24VDC
型號:
PT65303L254
品牌:
Apem
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
Hexadecimal
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
150mA
Voltage Rating
24VDC
Actuator Type
Rotary with Shaft
Actuator Level
Raised
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Gold
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Termination Style
PC Pin
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Sealed - Flux Protection
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C