ASPI-4030S-4R7M-T
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 60mOhm Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 2A 60 MOHM SMD
- 型號:
- ASPI-4030S-4R7M-T
- 品牌:
- Abracon LLC
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 60mOhm
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 31MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 2.9A
- Material - Core
- Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 2 A