首頁 > ABRACON代理商 > ASPI-4020S-820M-T
影像僅供參考,以產品規格為準
ASPI-4020S-820M-T
型號描述:
功率電感器 - SMD IND 82.00 uH 0.340 A 1170.00 mOhm
型號:
ASPI-4020S-820M-T
品牌:
ABRACON
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
82 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
340 mA
Current - Saturation (Isat)
500mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.17Ohm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
7.2MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)