首頁 > ABRACON代理商 > ASPIAIG-F4020-2R2M-T
影像僅供參考,以產品規格為準
ASPIAIG-F4020-2R2M-T
型號描述:
功率電感器 - SMD 2.2 UH 20%
型號:
ASPIAIG-F4020-2R2M-T
品牌:
ABRACON
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.6 A
Current - Saturation (Isat)
6A
DC Resistance (DCR)
38.7mOhm Max
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Supplier Device Package
4020
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)