RP1206BRD07510KL
- 型號描述:
510 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES 510K OHM 0.1% 1/4W 1206
- 型號:
- RP1206BRD07510KL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 510 kOhms