首頁 > RECOM Power代理商 > RP180H-11024SRW/P
影像僅供參考,以產品規格為準
RP180H-11024SRW/P
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 7.5A 43V - 160V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 180W 43-160Vin 24Vout 7.5A
型號:
RP180H-11024SRW/P
品牌:
RECOM Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
43V
Voltage - Input (Max)
160V
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
7.5A
Power (Watts)
180 W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial), Railway
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C (With Derating)
Efficiency
90%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Half Brick
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)