RC2512JK-0727RL
- 型號描述:
27 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
- 型號:
- RC2512JK-0727RL
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 27 Ohms