首頁 > YAGEO代理商 > RC2512FK-071R65L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC2512FK-071R65L
型號描述:
1.65 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 1.65 OHM 1% 1W 2512
型號:
RC2512FK-071R65L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
1.65 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)