首頁 > YAGEO代理商 > RC2512FK-0710KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC2512FK-0710KL
型號描述:
10 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC2512FK-0710KL
品牌:
YAGEO
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±1%
Features
Moisture Resistant
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
10 kOhms