RC2010JK-072R7L
- 型號描述:
2.7 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 2.7 OHM 5% 3/4W 2010
- 型號:
- RC2010JK-072R7L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 2.7 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Supplier Device Package
- 2010
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)