首頁 > YAGEO代理商 > RC2010JK-072R2L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC2010JK-072R2L
型號描述:
2.2 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 2.2 OHM 5% 3/4W 2010
型號:
RC2010JK-072R2L
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)