RC2010FK-07330KL
- 型號描述:
330 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 330K OHM 1% 3/4W 2010
- 型號:
- RC2010FK-07330KL
- Resistance
- 330 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)