PU2726FKEP40R004L
- 型號描述:
4 mOhms ±1% 4W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200 Metal Element
SHUNT 2726 1% 4W TC50
- 型號:
- PU2726FKEP40R004L
- Resistance
- 4 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 4W
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -65°C ~ 170°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- 2726
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.272" L x 0.260" W (6.90mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.124" (3.15mm)