首頁 > YAGEO代理商 > PU2512FKMP50R002L
影像僅供參考,以產品規格為準
PU2512FKMP50R002L
型號描述:
電流傳感電阻器 - SMD 2 mOhms 5 Watts 1 % 75 ppm/C AEC-Q200
型號:
PU2512FKMP50R002L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
5W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)