PA1206FRF470R002L
- 型號描述:
2 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.002 OHM 1% 1W 1206
- 型號:
- PA1206FRF470R002L
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2 mOhms