首頁 > Vishay / Sfernice代理商 > PA16NP223MAB15
影像僅供參考,以產品規格為準
PA16NP223MAB15
型號描述:
22k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.5W, 1/2W Solder Lug
電位器 22Kohms 20% Linear Audio/Plastic black
型號:
PA16NP223MAB15
品牌:
Vishay / Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
22k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Knob
Actuator Length
0.610" (15.50mm)
Actuator Diameter
0.315" (8.00mm)