PA1206FRE070R01Z
- 型號描述:
10 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- PA1206FRE070R01Z
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Composition
- Metal Element
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 mOhms