AC0201FR-07499RL
- 型號描述:
499 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 499 OHM 1% 1/20W 0201
- 型號:
- AC0201FR-07499RL
- Resistance
- 499 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)