ECE80US12
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 6.67A 85 ~ 264 VAC Input
- 型號:
- ECE80US12
- 品牌:
- Xp Power
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Type
- Enclosed
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
- 6.67A
- Power (Watts)
- 80 W
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Universal Input
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Efficiency
- 88%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 4-DIP Module
- Size / Dimension
- 3.60" L x 1.80" W x 1.10" H (91.4mm x 45.7mm x 28.0mm)