首頁 > XP Power代理商 > ECE60US24-SD
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE60US24-SD
型號描述:
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 2.5A
導軌式電源 PSU, 60W, ENCAPSULATED, SCREW+DIN
型號:
ECE60US24-SD
品牌:
XP Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
6
起訂量:1 倍增量:1
Input Type
AC
Number of Outputs
1
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
60W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
89%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Universal Input
Size / Dimension
4.45" L x 1.57" W x 1.12" H (113.0mm x 40.0mm x 28.5mm)