首頁 > XP Power代理商 > ECE80US12
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE80US12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 6.67A 85 ~ 264 VAC Input
型號:
ECE80US12
品牌:
XP Power
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
6.67A
Power (Watts)
80 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
88%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
4-DIP Module
Size / Dimension
3.60" L x 1.80" W x 1.10" H (91.4mm x 45.7mm x 28.0mm)