首頁 > XP POWER代理商 > ECE60US24
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE60US24
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 2.5A 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
型號:
ECE60US24
品牌:
XP POWER
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
60 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
89%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
4-DIP Module
Size / Dimension
3.60" L x 1.50" W x 1.10" H (91.4mm x 38.1mm x 28.0mm)