首頁 > XP Power代理商 > ECE60US24-S
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE60US24-S
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
型號:
ECE60US24-S
交期:
6-10工作天
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
2.5 A
Power (Watts)
60W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
89%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.09" L x 1.57" W x 1.12" H (104.0mm x 40.0mm x 28.5mm)