首頁 > XP POWER代理商 > ECE40US12-S
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE40US12-S
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
型號:
ECE40US12-S
品牌:
XP POWER
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
3.33 A
Power (Watts)
40W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
84%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Features
DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)