0805X225K250CT
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
- 型號:
- 0805X225K250CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 2.2 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)