0805N121K501CT
型號描述:
120 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 0805
型號:
0805N121K501CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
120 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
500V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)