0805B475M250CT
型號描述:
4.7 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805
型號:
0805B475M250CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)