0805B473K500CT
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
- 型號:
- 0805B473K500CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.081" L x 0.050" W (2.06mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)