0805B472K251CT
型號描述:
4700 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
型號:
0805B472K251CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Capacitance
4700 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)