0805B105K160CT
- 型號描述:
1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
- 型號:
- 0805B105K160CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)