0805B104K160CT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805
- 型號:
- 0805B104K160CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)