首頁 > WEC代理商 > PSK-60D-12
影像僅供參考,以產品規格為準
PSK-60D-12
型號描述:
AC DC Converters Output Input
AC-DC, 60W, 12 VDC, SINGLE OUTPU
型號:
PSK-60D-12
品牌:
WEC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:2 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 100 VAC, 305 ~ 430VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
5A
Power (Watts)
60 W
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Features
Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
91%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
4-DIP Module
Size / Dimension
2.76" L x 1.89" W x 1.06" H (70.0mm x 48.0mm x 27.0mm)