PSK-60D-12
- 型號描述:
AC DC Converters Output Input
板上型電源 12 Vdc, 5 A, 60 W
- 型號:
- PSK-60D-12
- 品牌:
- CUI Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 20
- Type
- Enclosed
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input
- 85 ~ 100 VAC, 305 ~ 430VDC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
- 5A
- Power (Watts)
- 60 W
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Features
- Universal Input
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Efficiency
- 91%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 4-DIP Module
- Size / Dimension
- 2.76" L x 1.89" W x 1.06" H (70.0mm x 48.0mm x 27.0mm)