首頁 > CUI Inc.代理商 > PSK-60D-24
影像僅供參考,以產品規格為準
PSK-60D-24
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 2.5A 85 ~ 100 VAC, 305 ~ 430VDC Input
板上型電源 24 Vdc, 2.5 A, 60 W
型號:
PSK-60D-24
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 100 VAC, 305 ~ 430VDC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
60 W
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Features
Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
90%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
4-DIP Module
Size / Dimension
2.76" L x 1.89" W x 1.06" H (70.0mm x 48.0mm x 27.0mm)