首頁 > Vishay Dale代理商 > TNPW1210237RBEEA
影像僅供參考,以產品規格為準
TNPW1210237RBEEA
型號描述:
237 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES 237 OHM 0.1% 1/2W 1210
型號:
TNPW1210237RBEEA
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
237 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)