首頁 > Vishay Dale代理商 > TNPW08052K43BEEN
影像僅供參考,以產品規格為準
TNPW08052K43BEEN
型號描述:
2.43 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES 2.43K OHM 0.1% 0.26W 0805
型號:
TNPW08052K43BEEN
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.43 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)