TNPW040249K9BYED
- 型號描述:
49.9 kOhms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES 49.9K OHM 0.1% 0.13W 0402
- 型號:
- TNPW040249K9BYED
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 49.9 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.13W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)