首頁 > Vishay Dale代理商 > TNPW04022K94BYEP
影像僅供參考,以產品規格為準
TNPW04022K94BYEP
型號描述:
2.94 kOhms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES 2.94K OHM 0.1% 0.13W 0402
型號:
TNPW04022K94BYEP
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.94 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.13W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)