TNPU0603510RBZEN00
- 型號描述:
510 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603
- 型號:
- TNPU0603510RBZEN00
- 品牌:
- Vishay Dale
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 510 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±5ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)