SI4100DY-T1-GE3
- 型號描述:
N-Channel 100 V 6.8A (Tc) 2.5W (Ta), 6W (Tc) Surface Mount 8-SOIC
MOSFET N-CH 100V 6.8A 8SO
- 型號:
- SI4100DY-T1-GE3
- 品牌:
- Vishay Siliconix
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 6.8A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 63mOhm @ 4.4A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 20 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 600 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2.5W (Ta), 6W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Grade
- Qualification
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 8-SOIC
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)