SFR25H0006812FR500
- 型號描述:
68.1 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
- 型號:
- SFR25H0006812FR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 68.1 kOhms