SFR01MZPF3241
型號描述:
3.24 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0402 3.24Kohms 1% Anti-Sulfur AEC-Q200
型號:
SFR01MZPF3241
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
3.24 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)